UNITES Systems a.s.
Kpt. Macha 1372
757 01 Valašské Meziříčí
T: 571 757 230
E: info@unites.cz
IČ: 25863665   DIČ: CZ25863665

Kontakty

Další úspěch našeho vývoje!

Další úspěch našeho vývoje!
1.12.2017
Systém bezdotykového otevírání chladicích boxů "Smart access" řízený naší elektronikou zvítězil ve své kategorii v soutěži GERMAN DESIGN AWARD.

A o co vlastně jde? Určitě jste si v supermarketech všimli, že kolem chladicích boxů na uzeniny, sýry, mléčné výrobky a podobné zboží je vždycky chladno. Tyto boxy bývají obvykle otevřené a tak studený vzduch ochlazuje i okolí - to není příjemné zákazníkům a taky to stojí značné množství energie. V zimě je to paradoxně ještě energeticky náročnější, protože chlad, který z boxů uniká do prodejny je nutno zase "dotopit" zdrojem tepla!

V některých prodejnách se můžeme setkat s klasickými prosklenými dveřmi, které tento problém řeší, ale je to trošku na úkor pohodlí. Rámečky a madla dveří omezují výhled na zboží a když jednou rukou držíte košík, tašku nebo vzpouzející se dítě a druhou lovíte z regálu zboží, přičemž se dveře neustále zavírají, není to nic příjemného.

Smart access má bezrámová skla a bezdotykové senzory, které dveře elegantně otevřou když to potřebujete a pak poznají, že ještě vybíráte a dveře nechají otevřené. Řídicí jednotka je tak chytrá, že pozná, když do regálů nahlížíte, nebo že dítě prstem po dveřích jen projíždí. Zareaguje, teprve až když ruku umístíte do vyznačené oblasti a dveře otevře.

Přestože tento systém, do nějž jsme vyvíjeli elektronicou část pro firmu Schott Flat glass, vypadá, že má sloužit zejména pro zvýšení komfortu, jeho hlavní dopad je na úspory energie, což je odvětví elektroniky, kterému se rádi věnujeme.

Odkaz na stránky GERMAN DESIGN AWARD

 

 

Video

Nahoru