UNITES Systems a.s.
Kpt. Macha 1372
757 01 Valašské Meziříčí
T: 571 757 230
E: info@unites.cz
IČ: 25863665   DIČ: CZ25863665

Kontakty

Technický jarmark 2018

Technický jarmark 2018
12.10.2018
Dnes jsme měli vzácnou návštěvu, vlastně spíš multinávštěvu.

V rámci akce "Technický jarmark 2018" jsme pěti skupinám žáků devátých tříd základních škol představili naši firmu, přiblížili práci, kterou tu děláme, výrobky které tvoříme a pokusili se zmínit alespoň některé z výhod, které technické obory přinášejí. Abychom je ale nezastrašili složitostí věcí, které vyvíjíme a vyrábíme, s některými skupinkami jsme si zkusili naprogramovat robota Edisona tak, aby se uměl vyhnout překážce, aby reagoval na tlesknutí apod.

Součástí prohlídky bylo i představení Obchodní akademie, kde jedním z vyučovaných oborů je i Informační technologie.

Toho, co jsme nestlihli říct a ukázat zbylo ještě mnoho a tak jsme se domluvili na dalších a delších návštěvách žáků, kteří o technicky zaměřených středních školách uvažují. Máme ve svých řadách několik kolegů, kteří se s Unitesem setkali poprvé při letní brigádě nebo na praxi a když se jim práce zalíbila, vraceli se znovu a po dokončení studií nastoupili do známého prostředí mezi kamarády. O Technický Jarmark dlouhodobě projevuje zájem i Regionální televize a tak se někdy v příštím týdnu objeví ve zpravodajství i příspěvek natočený u nás. 

Na závěr musíme pochválit všechny žáky za perfektní kázeň a disciplínu a náš dík patří především jejich pedagožkám. Věříme, že jsme všechny našimi prezentacemi, prohlídkou firmy a názornými pokusy zaujali.  

Nahoru